Size özel fırsatlardan yararlanmanız için TIKLAYINIZ!

       Türkiyede Şarküteri deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan Şütte, 1918'de Alman Schutte'nin, Türkçe okunuşuyla açılan şarküteri zincirleridir.
Günümüzde ise,uzun yıllardan beri Caddebostan, Beyoğlu Balık Pazarı ve Teşvikiye de Şütte ürünleri satan şarküteri mağazalarına 2012 Aralık ayından beri Kızıltoprak şubesi de ilave olarak hizmet etmeye devam etmektedir. Maslak ve Santral İstanbul içinde ise Cafe-Restaurant olarak hizmet vermektedir.
       İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Schutte'nin ülkesine dönmesiyle el değiştiren şarküteriyi 1969'dan beri Jifko Eldek işletiyor.
Kâğıthane’de beş dönümlük arazide tamamıyla sağlıklı ortamda hazırlanan ürünler ( her türlü salam, sucuk vb. ürünlerin yanı sıra zeytinyağlılar, soğuk yemekler ve mezeler) mağazalara günlük olarak sevk edilmektedir.
       En köklü mağazalardan biri olan Caddebostan Şütte 1988 yılından beri müşterilerine güler yüzle hizmet vermektedir. Butik market tarzına dönüşen Şütte mağazaları çoğunlukla salam ve jambon çeşitleriyle tanınıyor. Öyle ki ortalama 50 salam, 10 sosis çeşidi var. Ayrıca, dünyanın çeşitli ülkelerine ait her tür peynir çeşidi bulmak mümkün. Bütün bunların yanında iyi bir şarküteri mağazasında bulunması gereken her tür ürünü Şütte mağazalarında bulabilirsiniz.
       Şütte Şarküteri denildiğinde her zaman, sofraların vazgeçilmez lezzetli, sağlıklı, güvenli ürünleri akla gelir. Caddebostan ve Kızıltoprak Şütte mağazaları her yaş grubunun ağız tadına hitap eden her zaman tercih edebileceği ürünler bulundurmaktadır.
       Şütte'nin en ünlü ürünlerinden bir diğeri ise baget ekmekle hazırlanan karışık sandviçleri. İstenilen ürünler ve özel sosla yapılan bu sandviçlerden yemek için çok uzak semtlerden gelenler bile var. Bunun yanı sıra pek çok makarna, bisküvi, çikolata çeşidi ve soslar da satılıyor. Şarküterilerin ağır topları arasında yer alan mezeler, Şütte'de de başrolde bulunuyor. Biber dolma, Amerikan salatası, tarama, haydari, kadınbudu ve mücver gibi Türk ve dünya mutfağından en seçkin 80 tane meze çeşidi var.